Ne, nemusíte se bát, tenhle kočárek se neovládá v mobilní aplikaci ani hlasem. Je chytrý jiným způsobem. Pokud máte někde po ruce fotky z dětství, podívejte se, v jakém kočárku vozili rodiče kdysi vás. Pravděpodobně to bylo masivní mnohakilové vozítko, kterému se zasekávaly kolečka. Tedy pokud vás v něm zrovna nevezli z kopce – to se všechna kolečka jako zázrakem uvolnila a ubrzdit rozjetý kočárek byla pořádná fuška.

Říká se, že v sedmdesátých a osmdesátých letech mohly maminky nechávat kočárky před obchodem a nikdo je neukradl. Je to pravda, ale důvodem není poctivost nebo ohleduplnost tehdejší společnosti. S tehdejšími kočárky se nikdo nechtěl tahat, a zloději už vůbec ne. Lidé je používali prostě proto, že nic lepšího k dispozici nebylo. 

A přesně takový Thule Spring není. Vlastně je skoro dokonalým opakem starých kočárků, na které si na štěstí asi ani nepamatujete. Designéři kočárku Thule Spring myslí na dítě i na vás, a navíc je k němu k dostání celá řada užitečného příslušenství. Pojďme se tedy na něj podívat podrobněji.

Thule Spring

Švédská kvalita Thule

Asi vás nepřekvapí, že domovinou Thule Spring je Švédsko, země známá prvotřídními a bezpečnými výrobky s elegantním, ale nevtíravým designem. S necelými deseti kilogramy je kočárek snadno ovladatelný, navíc jej můžete jednou rukou složit a naložit do auta. Tedy k nakládání budete možná potřebovat obě ruce, záleží na vašich fyzických dispozicích.

Maximální pohodlí, a zároveň bezpečnost dítěte garantuje patentovaný pětibodový bezpečnostní postroj. Jeho popruhy jsou polstrované a nastavitelné, přizpůsobí se tak každému dítěti a nikde netlačí. Také sedačka je polohovatelná, aby si dítě mohlo za jízdy schrupnout. Příjemné pohupkávání kočárku s odpruženými pěnovými koly ostatně ke kratšímu šlofíku přímo svádí.

I přes odlehčenou konstrukci a jen tři kola je Thule Spring stabilní, a navíc se snadno ovládá jednou rukou. Také posuvnou rukojeť kočárku nastavíte jednou rukou. A aby toho pohodlí nebylo málo, můžete kočárku zaaretovat přední kolo a ten pak drží směr sám od sebe. Tuhle vychytávku asi využijete při procházkách v parku. S kočárkem se dá i běhat, ale k tomu jsou lépe uzpůsobeny sportovní varianty kočárků stejného výrobce.

Ve slunných dnech oceníte vy i vaše dítko nastavitelnou stříšku s UV ochranným faktorem 50+, nebudete se muset bát procházek na sluníčku. Ale všeho s mírou, vysoký ochranný faktor sice chrání kůži, ale na horko a dusno je krátký. Ani ventilovaná stříška s okénkem nemusí vnitřek kočárku dostatečně ochladit, pokud je opravdové vedro, a tak byste se stejně měli raději držet ve stínu.

Zajímavé příslušenství Thule Spring

Thule pochopitelně myslí i na příslušenství a doplňky. K dispozici je několik adaptérů, díky kterým můžete do kočárku usadit dětskou autosedačku. A pokud stejně jako většina Čechů chataříte nebo chalupařte, uplatnění asi najde moskytiéra proti komárům a dalšímu otravnému hmyzu. Ta brání i před sluncem a větrem.

Proti dešti můžete vybavit kočárek pláštěnkou, což není nic překvapivého. Ale možná jste nečekali, že díky odnímatelnému stupátku na kolečkách můžete na kočárku vozit i staršího sourozence malého pasažéra. Příjemným doplňkem vlastního úložného prostoru kočárku jsou přídavné kapsy na madla nebo taková drobnost, jako je držák na váš nápoj. Složený kočárek pak můžete zabalit do přepravní tašky.

A to zdaleka není všechno, firma Thule neusíná na vavřínech a pravidelně přichází s novými vychytávkami. Vzhledem k tomu, že kočárky Thule vycházejí ze shodného konstrukčního základu, lze obvykle příslušenství různých modelů kombinovat. Díky tomu může kočárek Thule Spring doslova a do písmene růst spolu s vaším dítětem.

Kočárek Thule Spring: jednoduchý, chytrý, stylový
Štítky:    

2 komentáře u „Kočárek Thule Spring: jednoduchý, chytrý, stylový

 • 16.1.2022 (14:36)
  Trvalý odkaz

  No, hezká recenze. Autor očividně kočárek Thule Spring nedržel v životě v ruce. A už vůbec s ním nejezdil s dítětem. Je to krásný kočárek se spoustou opravdu praktických doplňků, ale má špatné těžiště a už vůbec se nedá snadno ovládat jednou rukou. Hodí se spíše pro vyšší osoby a je naprosto nevhodný do terénu a na kočičí hlavy. Skládací systém je ovšem úžasný. Takže pokud někdo hledá bytelnější golfky s velkým nákupním košíkem pro větší dítě, je Thule Spring dobrá volba, ale jinak bych se poohlédla po něčem jiném.

  Reagovat
 • 17.8.2023 (18:34)
  Trvalý odkaz

  Já za sebe musím říct (již po dvou dětech), že kočárek lze ovládat jednou rukou a dokonce zvládne i lehký terén. Sama mám 165 cm a nejjednodušeji se mi ovládá s vysunutou rukojetí na maximum, ale to je čistě má preference. I přesto, že mi dítě stálo, tak se kočárek nepřevrhl. Pokud byl terén moc velký, tak jsem ho lehce přenesla, či jela jen po zadních kolečkách, rozhodně je z mého pohledu velmi bytelný. Zvládl s námi nespočet kilometrů a výletů. Nyní ho již nepoužíváme tak často, ale díky kompaktnímu složení nezabere aspoň tolik místa. Určitě vřele doporučuji všem.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *