Dnes se podíváme na zoubek dvěma vlajkovým lodím Thule v oblasti střešních nosičů kol. Porovnáme oba modely mezi sebou a ukážeme si výhody a nevýhody obou modelů.

Cena modelů:

Thule ProRide 591 – 2299 Kč
Thule ProRide 598 – 2999 Kč

Z dálky na první pohled téměř nepoznáte rozdíl, jde o velmi podobné modely. My si teď ale ukážeme, v čem se mezi sebou liší.

První na co se zaměříme a co by Vás mělo zajímat jako první při výběru střešních nosičů je bezpečnost! Ať už je to bezpečnost kolem samotného vozu tak i bezpečnost Vašeho majetku.

V tomto parametru drtivě vítězí Thule ProRide 598 nad 591. Ať už je to technickým provedením nebo jaké jsou na něm použité materiály. 598 má lepší – měkčí výstelku, čelisti které obepínají a jistí rám jízdního kola jsou technicky lépe řešené. Díky tomuto provedení klesá riziko odcizení nebo vypadnutí rámu kola z čelistí.

U bezpečnosti ještě zůstaneme. Dalším parametrem je určitě uchycení ráfků kol na lyžině. Tady je opět napřed 598, která má zaprvé velmi zajímavě řešené upínání plastového pásku přes ráfek kola a za druhé komfortnější systém, kdy ráfek k lyžině upnete pomocí pásku a dotáhnete pohodlně ráčnou.


A poslední věc na kterou se společně zaměříme a v čem jsme našli zásadní rozdíly mezi 591 a 598, je srdce celého nosiče. Kolečko, kterým utahujeme čelisti zajišťující bezpečnost a stabilitu jízdního kola. Na obou dvou modelech je kolečko uzamykatelné, v tom rozdíl nehledejme, kam naopak naše oko míří je opět na samotné provedení, kdy je 598 uživatelsky příjemnější a pohodlnější. Co ale opravdu oceňujeme a doporučujeme je, že se kolečko na 598 utahuje do určitého momentu a pak už dále utáhnout nejde. Tuto vychytávku určitě ocení ženy, slabší jedinci nebo uživatelé, kteří nemají cit pro utažení a nevědí na jak moc se kolečko utáhne. Předchází se zbytečné nejistotě, jestli jsem dostatečně utáhl/a matici, možnému přetažení závitu matice nebo dokonce riziku poničení samotného kola (určitě ocení majitelé karbonových rámů kol). V tom opravdu vidíme krok správným směrem.

Za nás je tedy ve všech aspektech mnohem lepší Thule ProRide 598. I když je o celých 400 Kč dražší než model 591, doporučujeme právě ten.

Doufáme, že Vám naše recenze pomohla při výběru střešního nosiče a budeme se těšit u další recenze nebo na jedné z našich prodejen!


Velká jarní recenze nosičů Thule ProRide 591 a Thule ProRide 598

1 komentář u „Velká jarní recenze nosičů Thule ProRide 591 a Thule ProRide 598

  • 1.12.2019 (9:45)
    Trvalý odkaz

    Děkuji za srovnání a podrobný popis. Thule asi reagovala inovací na snadné a velmi rychlé vypáčení kola z úchytu rámu uzamčeného držáku bez poškození. Toto video, které bylo na internetu aktuální minulý rok mě velmi zarmoutilo, protože Thule byl můj vysněný favorit. Nyní jsem si koupil držáky 598, a čekám, že z nich budu mít dlouho radost a potěšení při manipulaci s upevněním kol.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *