Není vítězství jako vítězství. O tom by mohl vyprávět třeba Pyrrhos, o němž by téměř nikdo z nás v životě neslyšel, pokud by se jeho jméno nestalo polovinou termínu pro vítězství, které je ve skutečnosti porážkou. Své by si na tohle téma mohl říci i Feidippidés, vojenský posel, který běžel z Marathónu do Athén ohlásit nečekané vítězství nad Peršany. Doběhl, předal zprávu a vyčerpáním zemřel. Že se dnešní maraton běhá na jeho počest je takové Feidippidésovo malé osobní vítězství, ale stálo vůbec za to?

Oproti tomu vítězství v tvrdé konkurenci světové elity, například ve fotbalové Lize mistrů, to je jiná káva. Podobný triumf si za měsíc říjen připsal kočárek Thule Urban Glide 2 Black/Cypress Green 2020. Stal se totiž neprodávanějším kočárkem renomované švédské firmy Thule. Na první pohled to může vypadat banálně, ale paralela s Ligou mistrů není náhodná – kočárky Thule patří k naprosté špičce a získat si mezi nimi největší přízeň zákazníků není jen tak.

Thule: Volvo mezi kočárky

O ostrově Thule, respektive starořecky Thúlé, jste možná nikdy neslyšeli. Ale úvodní exkurz do řecké historie nebyl náhodný, inspirace pro název severské firmy pochází právě z antických zmínek o bájném ostrově na mrazivém severu, kde jsou bílé noci a slunce prakticky nezapadá. Navzdory věrnému popisu polární noci si asi staří Řekové do Thúlé promítli hned několik skutečných severských ostrovů.

Firma Thule byla založena na jihu Švédska v průběhu druhé světové války jako malý rodinný podnik, ale od té doby vytrvale rostla. V šedesátých letech se začala věnovat výrobě sportovních nosičů na auta, sněžné skútry a saně, později do portfolia přidala řadu dalších produktů včetně kočárků. Při jejich výrobě razí podobný přístup, jako jiná světoznámá švédská firma, automobilka Volvo.

Kočárky Thule jsou elegantní, ale ne prvoplánově. Důležitá je absolutní bezpečnost i pohodlí dítěte, ale také praktičnost. A stejně jako vydrží dobře udržované Volvo dlouhá léta, i když s ním budete intenzivně jezdit v náročných podmínkách, také kočárek Thule hravě zvládne i velké rodiny, ve kterých ho během let využije hned několik dětí.

Thule Urban Glide 2 Black/Cypress Green 2020

Kočárek Thule Urban Glide 2 boduje hlavně svojí univerzálností. Ať už si usmyslíte, že se s dítětem vydáte kamkoli, budete se na něj moci spolehnout. Přestože jde o tříkolku s odlehčenou konstrukcí, velká odpružená kola garantují maximální stabilitu i v náročném terénu. Přední kolo kočárku navíc můžete zaaretovat, což se hodí zejména při joggingu, inline bruslení a dalších sportovních aktivitách.

Přestože jde o kočárek do terénu a pro nejrůznější outdoorové aktivity, dítě je v něm usazeno bezpečně a pohodlně. Polstrované pětibodové popruhy lze nastavit přesně podle potřeb dítěte, sedátko navíc snadno sklopíte, aby si dítě mohlo zdřímnout. Polohovatelná stříška s větracími okénky zajistí, že na malého pasažéra nebude pražit slunce, a že mu v kočárku bude příjemně.

Pokud jde o praktičnost kočárku, i přes poněkud robustní vzhled můžete Thule Urban Glide 2 snadno složit, a to dokonce jednou rukou. Výška madla je nastavitelná, a také vám k tomu stačí jedna ruka. A protože jde o kočárek do terénu, má integrovanou otočnou ruční brzdu, kterou oceníte hlavně v kopcích. A úložný košík se zapínáním na zip umožňuje snadno přepravit vše, co váš malý pasažér i vy na výletě potřebujete.

Říjnová jednička mezi kočárky Thule u zákazníků uspěl také díky bohatému příslušenství. S korbičkou Thule Bassinet jej můžete využívat i pro novorozence. S adaptérem můžete do kočárku usadit také autosedačku. A k dispozici jsou třeba moskytiéra se sluneční clonou, zimní fusaky, závěsné organizéry a tašky na madla kočárku nebo stupátko, na kterém můžete ve stoje vozit starší děti.

Nejprodávanějším kočárkem Thule se v říjnu stal Thule Urban Glide 2 Black/Cypress Green
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *